Naruto Tr
Naruto Tr

Naruto Tr'ye Hoşgeldin Misafir


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Naruto Tr » Dragon Ball -Z-Gt Bölümü » Dragon Ball » Dragon Ball-Z-GT

Dragon Ball-Z-GT

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Genel Dragon Ball-Z-GT Bir Salı Şub. 02, 2010 12:17 am

kakarotto

avatar
Yeni Üye
Yeni Üye


Yönetmen: Daisuke Nishio
Tür: Aksiyon, Macera, Dövüş, Komedi
Yapım Yılı: 1986
Bölüm Sayısı: 153
Türkiye Tv:Star Tv,Atv

Dragon Ball serisi, bambaşka bir dünyada, insanların ve fabl karakterlerin birlikte yaşadığı, teknolojinin ve ilkelliğin bir arada olduğu rengârenk ve gizemli bir dünyada geçiyor. Serinin başkahramanının adı Goku. Kendisi seri başladığında 12 yaşındadır ve onu ölen büyük babası Gohan yetiştirip savaş sanatlarını öğretmiştir. Kalıbına göre çok fazla güçlü olan Goku, ormanda büyük babasından tek hatırası olan dört yıldızlı Dragon Ball ile huzur içinde yaşamaktadır. Ta ki 16 yaşındaki Dragon Ball’ları arayan Bulma ile tanışana kadar. Bulma Goku’ya Dragon Ball’arın gizemini anlatır ve onunla tüm yedi topu bulması için ikna eder. Efsaneye göre bu yedi ejder topu bir araya geldiğinde kudretli ejderha Sehnlong ortaya çıkacaktır ve topları bir araya getirene ne olursa olsun istediği tek bir dileğini yerine getirecektir. Böylelikle Goku hayatında ilk defa yaşadığı ormandan dışarıya çıkacak, yeni arkadaşlarla beraber ejder toplarının peşinde olan düşmanlar edinecek, kısacası tam 153 bölüm süren büyük bir maceraya atılacaktır.

Dediğim gibi Dragon Ball serisi toplam 153 bölümden oluşuyor ve kahramanlarımız doğal olarak tüm seri boyunca topları toplamaya çalışmıyor. Seri kendi arasında konulara ayrılmış durumda ve bu konuları kısaca şöyle özetleyebiliriz:

SEZONLAR (SAGA'S)

Emperor Pilaf Bölümleri (1–13)
Bu bölüm aralığında Goku Bulma ile tanışır ve Dragon Ball’ların gizemini öğrenir. İkisi yola koyularak tüm topları bir araya getirmeye çalışırlar. Tabi topların peşinde sadece onlar yoktur, bodur boyu ile dünyanın hakimi olmak isteyen İmparator Pilaf ve çetesi de topların peşindedir. Bu bölüm aralığında Goku gelecekte ustası olacak olan güçlü ve kadın düşkünü Master Roshi, yine kadın düşkünü olan ve şekilden şekle girebilen Domuz Oolong, gelecekte iyi arkadaş olacakları yetenekli savaşçı Yamcha ile tanışır.

Tournament Bölümleri (14 – 28)
Bu bölüm aralığında Dragon Ball’ları arama faslı bitmiştir ve Goku dünyanın her yerinden gelen insanların katıldığı dövüş turnuvasına Master Roshi’nin himayesi altında yeni tanışacağı ve en yakın arkadaşı olacak olan Krillin ile hazırlanmaktadır. İkili yoğun bir antrenman programından sonra turnuvaya katılır ve ellerinden geleni yaparlar. Bu bölüm aralığında Goku ve arkadaşları yeni karakter, daha doğrusu çift karakterli olan Launch ile tanışırlar. Launch hapşırdığında karakteri değişmektedir. Birisi iyi, zarif bir kızken diğeri silahları seven korkulacak bir tiptir.

Red Ribbon Army Bölümleri (29 – 45)
Bu bölüm aralığında turnuva sona ermiştir ve Goku büyük babasının tek hatırası olan dört yıldızlı ejder topunu aramak için yola koyulmuştur. Lakin karşında topları arayan başkaları da vardır. Öyle ki karşısındaki düşman bu sefer Red Ribbon ordusudur. Oldukça varlıklı biri olan General Red ve paralı askerleri toplardan kolay kolay vazgeçeceğe benzemiyor.

General Blue Bölümleri (46 – 57)
Bu bölüm aralığı Red Ribbon’un devamıdır. Goku’nun başı Red Ribbon ordusunun yetenekli generali General Blue ile bir hayli derttedir. Goku bu bölüm aralığında başta Arale olmak üzere birçok yeni arkadaş edinecektir.

Commander Red Bölümleri (58 – 67)
Bu bölüm aralığı da Red Ribbon’un devamıdır. Goku bu bölümler sırasında oldukça güçlü bir seri katil olan Mercenary Tao ile karşı karşıya gelir ve yenilir. Ardından efsanevi Korin kulesine tırmanan Goku burada Master Korin ile tanışır ve sıkı bir eğitime başlar. Nihayetinde Goku güçlenir ve yeniden Mercenary Tao ve Commander Red’in karşısına geçerek Red Ribbon ordusunun sonunu getirir.

Fortuneteller Baba Bölümleri (68 – 83)
Bu bölüm aralığında Goku ve arkadaşları yeri bir türlü saptanamayan son Dragon Ball’ı bulmak için Master Roshi’nin ablası olan geleceğe gösteren Baba’dan yardım almaya karar verirler. Lakin iş o kadar basit değildir. Baba’dan yardım almak istiyorsanız ya aşırı yüksek meblağda ücret ödeyeceksiniz ya da Baba’nın yetenekli beş savaşçısına karşı dövüşeceksinizdir. Doğal olarak dövüşmeyi seçen Goku ve ona yardm eden Krillin ile Yamcha’yı zorlu bir mücadele beklemektedir.

Tien Shinhan Bölümleri (84 – 101)
Bu bölüm aralığında Dragon Ball’ları toplama faslı sona ermiş ve yeniden turnuvaya hazırlık başlamıştır. Ne var ki turnuvada sürpriz bir rakipler vardır. Master Roshi’in bir zamanlar arkadaşı ama şimdi ezeli düşmanı olan Master Shin ve öğrencileri Tien Shinhan ve Chiaotzu da turnuvaya katılan isimler arasındadır.

King Piccolo Bölümleri (102 – 122)
Bu bölüm aralığı turnuvanın bitmesinden sonra Krillin’in yeşil bir canavar tarafından öldürülmesi ile başlıyor. Öfkeden kuduran Goku Krillin’i öldüren yaratığın peşine düşer ama yaratık çok güçlüdür ve Goku hayatta kaldığı için şanslıdır. Bu yeşil yaratık oldukça güçlü olan King Piccolo’ya hizmet etmektedir. King Piccolo, çok uzun yıllar önce Master Roshi’nin ustası olan Master Mutaito tarafından bir tencereye hapsedilerek denize atılmıştır. Piccolo’yu yakalamak uğruna tüm enerjisini harcayan Mutaito ise hayatından olmuştur. Yıllar sonra ise Pilaf ve çetesi tarafından serbest kalan Piccolo kaldığı yerden kötülüklerine devam etmektedir. Fakat oldukça yaşlanan Piccolo güçlerinin birçoğunu kaybetmiştir. Lakin Dragon Ball’ları bir araya getirmeyi başaran Piccolo, ejderhadan gençliğini geri istemeyi başarmıştır. Ve ardından ejderhayı parçalara ayırmıştır. Piccolo’nun bu amacını gerçekleştirmek istemesi esnasında da Master Roshi ve Chiatzou hayatından olmuş, Tien ise son anda kurtulmuştur. Kısacası tüm dünyanın umudu yine kimsenin nerede olduğu bilinmeyen Goku’ya kalmıştır. Bu bölüm aralığında Goku yeni arkadaşı Yajirobe ile tanışır.

Piccolo Junior Bölümleri (123 – 153)
Bu bölüm aralığında King Piccolo yenilmiş ve geriye bir yumurta bırakmıştır. King Piccolo’nun tamamı ile yok olmadığının ve ölmeden önce son anda bir veliahdını geride bıraktığının farkında olan Goku, Master Korin’in önerisi ile dünyanın koruyucusu olan Kami ile (Kami Japonca Tanrı demektir) çalışmalara başlar. Kami’yi ilk gördüğünde Goku’yu büyük bir sürpriz bekliyordur. Yıllar süren bir çalışma sonucu Goku ve diğer arakdaşları yeni yakın dövüş turnuvasında bir araya gelirler. Fakat hepsinde bir değişiklik vardır. Her karakter artık büyümüş, olgunlaşmış ve birer yetişkin olmuştur. Buna Goku’da dahildir. Artık küçük bir çocuk olmayan Goku çok daha güçlüdür. Turnuvaya Goku’nun beklediği üzere Piccolo Jr.’da katılmıştır ve son dövüş çok yakındır.

Serinin içeriği kısaca anlattığım gibi. Yapım 1986 yapımı olmasına rağmen görsel bakımından bir hayli iyi durumda seri kendisini tıpkı Hababam Sınıfı gibi sıkılmadan tekrar tekrar izlettirebiliyor. Kısacası eğer uzun soluklu bir anime serisi arıyorsanız küçükten büyüye, tüm yaşlara hitap eden Dragon Ball’ı mutlaka izlemenizi öneririm.

KARAKTERLER

Son Gohan
Son Goku
Bulma
Muten Roshi
Kuririn
Oolong
Yamcha
Pu Ar
Tienshan
Chiaotzu
Chi Chi
Gyumao
Canavar Havuç
Bacterian
Arale
Tao Pai Pai
Bilge Karin
Kami
Oopa
Launch
Ha Kardeş
Pilaf
Mai
Shu
Piccolo daimaio
Piccolo

EŞYALAR

Ejder Topları (Dragon Balls)

Ebedi ejderha Shen-ron'u çağırmak için kullanılan 7 adet sarı toptur. Her topun üzerinde numarasını belirten kırmızı yıldızlar bulunmaktadır. Topların hepsi bir araya getirilirse Shen-ron ortaya çıkar. Ejder Toplarını toplayan kişinin Shen-ron'dan sadece bir dilek dileme hakkı vardır. Bu dilek akla gelebilecek herhangi bir şey olabilir. Dilek dilendikten sonra toplar farklı yönlere dağılır ve bir yıl süre ile hepsi taşa dönüşür.Piccolo bu taşları yaratmıştır.

Magic Fighting Stick (Nyai Bou)

Büyülü Sopa olarak bilinir. Karin kulesi ile Kami'nin yaşadığı üst dünyayı birbirine bağlamaya yarayan bir sopadır. Sopa ilk olarak Muten Roshi'ya Karin tarafından verilmiş oradan da sopa Son Gohan'a geçmiştir. Tamamen düz kırmızı renkle kaplıdır ve her zaman Goku'nun sırtında bulunur. İnanılmaz boyutlarda uzayabilme ve eseneme gücü vardır. Bu yüzden Goku tarafından uzaktan saldırı amaçlı da kullanılır.

Kinto-un

Roshi usta tarafından Goku'ya hediye edilmiş bir buluttur. Bu buluta sadece temiz ve saf kalpli insanlar binebilir. Goku'nun bu bulut üzerinde inanılmaz bir hakimiyeti vardır. Bulut havada süzülürken arkasından uzun sarı bir çizgi bırakır.Roshi`ye ise Karin-Sama hediye etmiştir. Kinto-un asla hasar görmez. ve Kinto-un'a Goku Haricinde Karısı Chi Chi'de binebilmektedir.

Senzu

Karin Sama'nın yaptığı ilaçtır. Yorgun vücudu tamamen dirençli kılar ve yaraları iyileştirir.

Hoi Poi Kapsulleri

Bulma'nın şirketi üretir. Her birinin üzerinde farklı bir numara bulunan silindir tüpler. Teknoloji harikası bu tüplerin üzerindeki tuşa basılıp yere fırlatıldığında içerisine konulmuş olan şey ortaya çıkar. Bu bir araba, hız motoru, çift katlı otobüs ya da sıcak su ve elektrik sağlayan bir ev olabilir.

BİLİNMESİ GEREKENLER

•Dragon Ball’ın dört adet kısa metraj ve ara bölüm niteliği taşıyan filmi bulunmaktadır.
•Dragon Ball’ın Dragon Ball Z adında birkaç sene sonrasından başlayan alan 276 bölümlük devam serisi bulunmaktadır.
•Yine Dragon Ball Z’nin devamı olan ve 3 sene sonrasından başlayan Dragon Ball GT adında 64 bölümlük bir devam serisi vardır. Bu seride artık tüm karakterler iyice yaşlanmıştır ama Goku ihtiyar Pilaf’ın yüzünden Dragon Ball serisindeki eski görünümüne geri dönmüştür.
Bölüm Sayısı:291

Dragon Ball serisi üzerinden beş yıl geçmiştir. ve Son Goku'nun Son Gohan adında 4 Yaşında bir oğlu vardır. Goku oğluna Dedesi Son Gohan'ın adını koymuştur. Herşey Goku'nun Saiyan olduğunu öğrenmesiyle başlar.

SEZONLAR (SAGA'S)

Raditz Saga (01-05)
Ron Goku küçük oğlu Gohan’ı yanına alarak Usta Roshi’yi ziyarete gitmiştir. Fakat bu ziyaret sırasında beklenmedik bir gelişme olur ve Raditz adlı uzaylı bir savaşçı dünyaya iniş yapar. Raditz kendinin bir saiyan olduğunu ve Goku’nun abisi olduğunu söyleyerek oğlunu rehin alır. Goku’da oğlunu kurtarmak için ezeli düşmanı olan Piccolo’dan yardım ister. Böylece yapılan savaşta Goku ve Raditz öldürülür. Fakat daha da kötüsü Raditz’den çok daha güçlü olan iki saiyan dünyayı ziyaret edecektir...

Vegeta Saga (06-36)
Vegeta ve Nappa adlı Saiyan'lar Dünyaya gelmişlerdir. karşılarında Kuririn,Yamcha,Tienshan,Chiatzu,Piccolo ve Son Gohan vardır. Goku ise Diğer Dünyadan savaş yapılan bölgeye doğru gelmeye başlamıştır. Goku gelene kadar Nappa sırasıyla önce Yamcha,Chiatzu,Tienshan,Piccolo öldürülür. ve Goku gelmiştir. Arkadaşlarını öldürüldüğünü gören Goku Nappa ile savaşa başlamıştır. Goku Nappa'dan üstündür. ve buna sinirlenen Vegeta Nappa'yı öldürür. Goku ve Vegeta arasında sıkı bir savaş olur. ve Savaşı Goku kazanır. yalnız Goku, Vegeta'yı öldürmemiş ve gitmesine izin vermiştir.

Freeza Saga (37-106)
Saiyanlarla yapılan savaş sonrasında Piccolo’nun ölümüne bağlı olarak Kami’de öldüğü için ejder topları kaybolmuştur. Bu yüzden Piccolo’yu ve diğer arkadaşları kurtarmak için krillin bulma ve Gohan , ejder toplarının bulunduğu bir başka gezegen olan Namek’e yolculuk yaparlar. Fakat saiyan savaşından sağ çıkmayı başaran Vegeta ve ondan çok daha tehlikeli olan Lord Frieza’da ejder toplarından haberdar olmuşdur...
Freeza en yakın adamlarının öldürülmesi üzerine ejder toplarını bulmaları için en yetenekli ve güçlü ekip olan Ginyu takımını Namek gezegenine çağırır. Ginyu takımının tek bir görevi vardır, o da ejder toplarını toplamaktı. Bu da onların Vegeta,Krillin ve Gohan ile karşılaşmasına sebep olacaktır. Namek gezegenine ulaşan Son Goku Ginyu takımı kaptanını yenmiştir. ve diğer üyeleri Vegeta'nında yardımı ile yenmiştir.
Ginyu takımının da yok edilmesinden sonra sabrı tamamen taşan Frieza kendi işini kendi halletmek için harekete geçmiştir. Freeza'nın karşısında Kuririn,Son Gohan ve Vegeta vardır. Savaşa sonradan Ejder topları ile diriltilen Piccolo ve iyileşen Goku'da katılır. Piccolo Freeza'ya gelmeden önce 42.000 bp güçlü bir namekli ile birleşir. ama bu işe yaramaz çünkü Freeza 4 değişim gerçekleştirir. son değişiminden sonra Goku ile karşılaşır. ve ilk olarak Namekli iyileştirme gücüne sahip olan Dende'yi ve sonrada Vegeta'yı öldürür. ve Goku ile müthiş bir savaş başlar. Freeza Goku'ya Gezegenleri yok etmek için yolladığı Tekniği kullanır. ve Namek gezegeninin merkezine isabet eder ve gezegen 5 dakika içinde patlayacaktır. Goku, Freeza'yı Genki Daması ile yok etmiştir. ve Kuririn,Piccolo,Goku Dünya'ya gitmek için tam hareketlenirken oda ne Freeza ölmemiştir. ve Freeza ilk olarak Kuririn'i öldürür. ve buna sinirlenen Goku Super Saiyan olur. ve savaş başlar. ejder toplarından Freeza tarafından ölen herkez diriltilir ve Dünyaya yollanır. Namek gezegeninde sadece Goku ve Freeza kalır. Süper Saiyan olan Goku Freeza'yı yener ve Gezegenden kurtulur.

Garlic Jr Saga (107-117)
Goku ile Frieza’yı Namek gezegeninde bırakan kahramanlarımız dünyaya dönmüşler ve huzurlu bir yaşam sürdürmektekdiler. Fakat dünya’ya hükmetmek isteyen Garlic Jr adlı şeytan Kami-sama tapınağına çıkarak Kami’yi etkisiz hale getirmiştir. Ve akabinde de tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Bu etkinin altına girmeyen Gohan ne yapıp edip Garlic’in kontrolünde olan Krillin ve Piccolo’yu aşarak Kami’yi kurtarmak zorundadır ...

Future Trunks Saga (118-123)
Namek gezegeni patladıktan sonra bir şekilde hayatta kalmayı başaran Frieza, Son Goku’dan intikam almak için Dünya’ya yolculuk yapar. Ama karşısında Goku yerine bambaşka bir Süper Saiyan çıkar. Frieza’yı çok kolay bir şekilde yok eden bu gizemli adamın Goku ile yapması gereken önemli bir konuşma vardır. bu konuşmada 20 Yıl Gelecekten geldiğini ve 3 yıl sonra Z takımında herkezin öleceğini Goku'nun ise savaşamayarak hastalanarak öleceğini söyler. ve Goku'ya hasta olmaya başlayınca kullanması için ilaç verir. ve Bulma ve Vegeta'nın oğlu olduğunu söyler. ve Goku'ya bunu sır olarak tutmasını söyler.

Androids Saga (124-159)
Trunks’unda önceden haber vermiş olduğu gibi evreni yok edebileceklerine inanılan androidler piyasaya çıkmıştır. Dr. Gero eskiden kalma bir hesaplaşma için, Red Ribbon (Kırmızı şerit) ordusu bünyesinde yapılan androidleri uyandırmıştır. Artık androidlerin tek bir görevi vardır. Son Goku’yu imha etmek. Android 19 ve 20 gelmiştir. karşılarında Goku,Gohan,Piccolo,Yamcha,Tien vardır. Goku dövüşmeye başlamıştır. ama Goku hastalandığı için dövüşemiyordur. Gohan babasını eve götürür. ve Vegeta gelir. Vegeta 2 super saiyan olmasına öfkelenerek oda Super Saiyan olmuştur. ve Vegeta kolayca Android 19'u yenmeyi başarmıştır. Android 20 aslında Dr.Gero'dur ve kaçarak Future Trunks'ın bahsettiği müthiş güçlü Android 17 ve 18'i uyandırmıştır. bu iki Android ise Android 16'yı uyandırır.

Cell Saga (160-192)
Androidlerin kendisine ihanet edeceğini önceden fark eden Dr. Gero, en gizli silahı olan Cell androidlerden sonra uyanmayı başarmıştır.Goku , Vegeta, Tien , Piccolo ve Freeza’nın genlerinden yaratılan Cell’in amacı ikiz androidleri sindirerek en güçlü formuna ulaşmaktır. Ve daha sonrada dünyayı yok etmek .
Her iki android’ide en sonunda sindirmeyi başararak en mükemmel formuna ulaşan Cell, artık tüm Z savaşçılarını yok etmek istemetedir. Bunun için önce Vegeta’yı yenmeyi başarmıştır. Fakat karşısında pes etmeye niyetli olmayan başka bir Ultra Süper Saiyan olan Trunks vardır.
Trunks ile başa baş mücadele eden Cell en sonunda dövüşmeyi bırakarak Trunks ile bir anlaşmaya gider. Buna göre Cell, “Cell Oyunları” andlı bir dünya dövüş turnuvası düzenler ve tüm Z ekibini buna davet eder. Cell oyunlarında tek bir kural vardır. Cell’i yemeyi başaran turnuvayı kazanır. bu turnuvada tek ölen Son Goku olmuştur. Cell'i yenen ise Süper Saiyan 2'ye dönüşen Son Gohan'dır.

Great Saiyaman Saga (193-218)
Cell’in yok edilmesinden sonra bir hayli zaman geçmiştir. Artık kocaman bir genç olan Gohan, Satan şehrinde suç oranlarının arttığını fark edince kılık değiştirerek Great Saiyaman adlı bir süper kahramana dönüşür. Fakat şehrin koruyuculuğunu üslenmiş olan Videl’İn Great Saiyaman’ı rahat bırakmaya niyeti yoktur. Ayrıca Goku ve Chi Chi'nin Son Goten adında Goku'ya çok benzeyen bir çocukları olmuştur.

Majin Boo Saga (219-291)
Cell ile yapılan savaş sonrasında ölmüş olan Goku Foruntaller Baba’nın yardımı ile dünyaya dönmüştür. Ve diğer tüm dostları ile Dünya dövüş turnuvalarına katılırlar. Fakat turnuvalarda hiç tanımadıkları iki gizemli yabancı ile karşılaşırlar.Şüphesiz bu yabancılar önemli bir görev için dünyaya gelmişlerdir...
Dünaya geliş amacını açıklayan Doğu Kaio shin Babidi adlı kötü bir büyücüden bahseder. Babidi, Majin Buu adlı yenilmez bir yaratığı tekrar diriltebilmek için dünyaya gelmiştir. Bunları duyan Goku ve Z savaşçıları babidi’yi ve Majin Buu’yu durdurmak için harekete geçerler. Fakat Majin büyüsünün altında kalan Vegeta Goku ile savaştığı için Babidi ve Majin Buu’yu durdurma görevi Gohan’a kalmıştır ...
Korkulan olmuş ve Gohan Majin Buu’nun dirilişini durduramamıştır. Ortaya çıkan Majin Buu kolaylıkla Gohan’ı saf dışı bırakmıştır. Hatta öylesine güçlüdür ki Majin Vegeta’nın kendisini yok etme pahasına oluşturduğu muazzam patlamadan bile kurtulmuştur. Karşısında hiç güçlü savaşçı kalmayan Majin Buu’nun dünyayı mahvetmesini önlemek için insanlar, daha önce Cell’i yok eden kişi olarak inandıkları Mr. Satan’ı yollarlar. Acaba Mr. Satan kendine özgü yöntemlerle Majin Buu’yu durdurabilir. Ama bir süre sonra Majin Buu’yu sindirerek inanılmaz derecede güçlü olan Süper Buu dünyayı yakıp yıkmaktadır. Goku Super Buu'ya karşı Super Saiyan 3 olur ama Goku Super Saiyan 3'ken çabuk yorulur. Onu durdurmak kolay olmadığı için Goten ve Trunks’un, Goku'nun Piccolo'ya öğrettiği birleşim dansını Goten ve Trunks'a öğretecektir.
Goku ise 1 günü dolduğu için ölüler dünyasında Kaioshin'in yanına gider. Goten ve Trunks birleşmeyi başarır ve Super Saiyan 3 Gotenks olurlar fakat onlarda Super Buu ile baş edemez. ve Buu Kuririn,Mr Popo,No 18,Yamcha,Muten Roshi,Bulma,Videl ve Chi Chi'yi çikolotaya çevirerek yemiştir. Gohan ise Kaioshin'in yanında Z kılıcı ilke eğitim yapar. Fakat Z kılıcı kırılır. ve içinden 15.kuşak kaishin çıkar. ve Son Gohan'ı güçlendirir. ve bu sefer karşısında müthiş güçlenmiş Gohan vardır. Gohan, Super Buu ile kolayca başetmektedir. Fakat Buu Piccolo ve Gotenks'i yutarak müthiş bir güce sahip olmuştur. ve bu sefer tam tersi Super Buu Gohan ile kolayca birleşebilir. durumun kötü olduğunu gören 15.Kaioshin Goku ile beden değiştirir ve Goku dirilir. Vegeta ise Buu'yu yenmek için 1 günlük Dünyaya ziyarete gelir.
Goku ve Vegeta küpeler ile birleşerek Vegotta'yı oluştururlar ve Süper Buu’nun içerisinden sinirdiği herkezi kurtarmayı başarırlat. Fakat. beklenmeyen bir şey olur ve Süper Buu değişim geçirerek Haylaz Çocuk Buu’ya dönüşüverdi. Daha önce hiç olmadığı kadar güçlenen Buu’yu durdurabilecek bir tek Goku ve Vegeta kalmıştır. Goku Dünya insanlarından toplanan Genki Damayla Kid Buu'yu yener. ve Ejder Topları ile herşeyi Normala Dönderir. ve bu olaydan sonra Goku tenkaishi turnuvasında keşfettiği Ubb adında Buu'nun reaksiyonu olan çoçuğu eğitmek amacıyla keşfeder ve onu eğitmek için götürür. ayrıca Gohan ve Videl evlenmiş ve Pan adında kızları olmuştur.

KARAKTERLER

Son Goku
Chi Chi
Son Gohan
Videl
Pan
Son Goten
Vegeta
Bulma
Future Trunks
Trunks
Bra
Kuririn
Android 18
Kızları (Adı bilinmiyor)
Kral Yama
Muten Roshi
Gyumao
Mr. Satan
Oolong
Yamcha
Pu Ar
Tienshan
Chiatzu
Piccolo
Kami
Dende (Kami)
Bilge Karin
Kuzey Kaio
Güney Kaio
Doğu Kaio
Batı Kaio
Dai Kaio
15.Kuşak Kaioshin
Kaioshin
Raditz
Nappa
Ginyu Force
Kral Freeza
Freeza
Zarbon
Dodoria
Garlic Jr.
Android 17
Android 19
Android 20
Cell
Babidi
Dabura
Majin Buu

EŞYALAR

Ejder Topları (Dragon Balls)

Ebedi ejderha Shen-ron'u çağırmak için kullanılan 7 adet sarı toptur. Her topun üzerinde numarasını belirten kırmızı yıldızlar bulunmaktadır. Topların hepsi bir araya getirilirse Shen-ron ortaya çıkar. Ejder Toplarını toplayan kişinin Shen-ron'dan sadece bir dilek dileme hakkı vardır. Bu dilek akla gelebilecek herhangi bir şey olabilir. Dilek dilendikten sonra toplar farklı yönlere dağılır ve bir yıl süre ile hepsi taşa dönüşür.Piccolo bu taşları yaratmıştır.

Magic Fighting Stick (Nyai-bou)

Büyülü Sopa olarak bilinir. Karin kulesi ile Kami'nin yaşadığı üst dünyayı birbirine bağlamaya yarayan bir sopadır. Sopa ilk olarak Muten Roshi'ya Karin tarafından verilmiş oradan da sopa Son Gohan'a geçmiştir. Tamamen düz kırmızı renkle kaplıdır ve her zaman Goku'nun sırtında bulunur. İnanılmaz boyutlarda uzayabilme ve eseneme gücü vardır. Bu yüzden Goku tarafından uzaktan saldırı amaçlı da kullanılır.

Kinto-un

Roshi usta tarafından Goku'ya hediye edilmiş bir buluttur. Bu buluta sadece temiz ve saf kalpli insanlar binebilir. Goku'nun bu bulut üzerinde inanılmaz bir hakimiyeti vardır. Bulut havada süzülürken arkasından uzun sarı bir çizgi bırakır.Roshi`ye ise Karin-Sama hediye etmiştir. Kinto-un asla hasar görmez.

Senzu

Karin Sama'nın yaptığı ilaçtır. Yorgun vücudu tamamen dirençli kılar ve yaraları iyileştirir.

Hoi Poi Kapsülleri

Her birinin üzerinde farklı bir numara bulunan silindir tüpler. Teknoloji harikası bu tüplerin üzerindeki tuşa basılıp yere fırlatıldığında içerisine konulmuş olan şey ortaya çıkar. Bu bir araba, hız motoru, çift katlı otobüs ya da sıcak su ve elektrik sağlayan bir ev olabilir.

BİLİNMESİ GEREKENLER

•Dragon Ball Z serisinden önce çekilen, Dragon Ball adında bir anime vardır. ve bu anime 153 bölümdür. Dragon Ball Z o serinin devamıdır.

•Dragon Ball'ın 13 Movie ve 4 Special'i vardır.

•Dragon Ball Z'nin bitişinden 10 yıl sonrasını anlatan Dragon Ball GT adlı seri vardır.
Bölüm Sayısı:64

Dragon
Ball Z serisinin üzerinden 3 yıl geçmiştir. Goku Ubb ile birlikte
Kami-Sama tapınağındaki eğitimlerini tamanladılar. ve ayrıldılar. .Bu
esnada tapınağa ejder toplarını çalmak için tırmanan imparator pilaf ve
adamları Son Goku ile karşılaşırlar.hiç bulmamaları gereken bir şey
bulmuşlardı.Buldukları şey zamanın gardiyanı olan Kami'nin özel olarak
yapmış olduğu siyah yıldızlı ejder topları idi.Ve pilaf ejderhayı
çağırdı ve altın renkli ejderha çıktı.Bu tam esnada bu goku ile
karşılaştılar.Yıllar sonra gene karşısına çıkan goku'ya kızan pilaf
''keşke küçücük olaydında seni ezebilseydim'' dedi.Bu sözleri duyan
ejderha pilaf'ın yanlışlıkla ağzından kaçırdığı dileği kabul
etti.Böylece goku çocuğa dönüştü.Ama tek sorun bu değildi.Siyah
yıldızlı ejder toplarının özelliğinden dolayı dilekten sonra,her birir
uzayın ayrı bir köşesine dağıldı ve bu ejder topları 1 sene içinden
dünyaya geri getirilemez ise dünya yok olacaktı.İşte bu yüzden
goku,trunks ve pan ejder toplarının aramak için bu uzay macerasına
başladılar.

SEZONLAR (SAGA'S)

The Lost Episodes Saga (1-15)
Kid
buu’nun yok edilmesinin üzerinden 10 yıl geçmiştir. Goku ve Uub
Kami_sama tapınağında çalışıyorlardı. Bu arada eski düşmanlardan olan
İmparator pilaf’da tapınağa tırmanmıştı. Ve bulmaması gereken çok gizli
bir şey buldu. Bunlar siyah yıldızlı ejder topları idi. İmparator pilaf
buradan çıkan ejderhadan tam dilek dileyecekken Goku ile karşılaştı.
Tabi buna bir hayli içerlediği için “keşke küçücük olsan da seni
ezebilsem” demesi ile ağzından yanlışlıkla kaçırdığı dilek gerçekleşti
ve Goku çocuğa dönüştü.Fakat tüm sorunlar bundan ibaret değildi.
Evrenin her yanına dağılan ejder topları 1 sene içinde dünyaya geri
getirilmezse dünya yok olacaktı. Bu yüzden Goku Trunks ve Pan ejder
toplarını bulmak için yola çıkacaklardır. ve Goku,Pan ve Trunks Ejder
toplarını bulmayı başarırlar.

Baby Saga (16-40)
Uzayda
dolanan ekibimiz Giru tarafından, Baby adlı çok güçlü bir yaratığın
yakında uyanacağını öğrenirler. Amaç bellidir. Baby’i yok etmek için
harekete geçeceklerdir. Fakat Baby’nin ölye kolayca yok edilemeyeceğini
öğrenmeleri uzun zaman almaz. Çünkü Baby Dünyadaki Tüm insanları
kontrol altına almıştır. Bunlara:Vegeta,Goten,Gohan,Chi
Chi,Bulma,Bra,Videl,Piccolo'da dahildir. ve Baby Vegeta'nın vücudunu
esir alır istediği zaman diğerlerininde gücünü kullanabilir.
Trunks'unda gücünü alan Baby'e Goku SSJ 3 ile karşılık vermiştir. Ama
ssj 3'ün Baby'e yapabileceği hiçbir şey yoktu. Kaioshin tapınağında
kuyruğu çıkartılan Goku SSJ 4 ile Baby'i yenmiştir.

Super 17 Saga (41-47)
Baby’nin
yok edilmesinden sonra cehennemde buluşan Dr. Gero ve Dr. Myuu Süper 17
projesini başlatırlar. Dünyadaki android 17, cehennemde yapılmış olan
bir kopyası ile bileştirilir. Böylece ortaya Süper 17 çıkar. Goku ve
arkdaşlarını işi çok zordur. Çünkü android 17 daha önce hiç olmadığı
kadar güçlü olmuştur. ve Super 17 Goku'nun attığı enerji toplarının
hepsini yutmuştur. ama Goku'nun Ejder yumruğu saldırısını unutmuştur.

Shadow Dragon Saga (48-64)
Ejder
toplarının en son kullanımında garip bir şeyler olur ve ejder topları
çatlar. İçinden Shenron yerine garip bir ejder çıkar ejder topları’nın
yutarak 7 farklı ejderhaya bölünür. Tüm dünyayı yok etmeden önce, gölge
ejderler durdurulmalıdır. ve son Ejder ise tüm ejderlerle birleşir ve
müthiş bir güç ortaya çıkar. Bulma'nın yaptığı makineyle SSJ 4 olan
Vegeta'da Goku ile birleşip Gogeta oldular, Omega Shenron ile kolayca
başedebilen Gogeta zamanı unutunca tekrar ayrıldılar. ve Baby'i bu
sefer Goku'nun attığı 100.000.000.000 Bp gücündeki Genki Dama ile yok
eder. ve sonra Goku'yu Shenrong alır ve Goku arkadaşları ile
vedalaşarak gider ve Ejder topları Goku'nun vücuduna girer. ve GT
serisi 100 yıl sonra Goku'nun 2.kuşak torunu yani Pan'ın torunu Goku
Jr. ve Vegeta Jr. dövüşü ile Efsane Dragon Ball serisi sona erecektir.

KARAKTERLER

Son Goku
Chi Chi
Son Gohan
Videl
Pan
Son Goten
Vegeta
Bulma
Trunks
Bra
Kuririn
No 18
Kuririn'in kızı (Bilinmiyor)
Muten Roshi
Kral Yama
Oolong
Gyumao
Bilge Karin
Mr. Popo
Dende (Kami)
Uub
Majin Buu
Mr. Satan
Yamcha
Pu Ar
Tienshan
Chiatzu
Piccolo
Pilaf
Mai
Shu
Freeza
Cell
Baby
Android 17
Super 17
Haze Shenron
Rage Shenron
Oceanus Shenron
Naturon Shenron
Nova Shenron
Eis Shenron
Omega Shenron

EŞYALAR

Ejder Topları (Dragon Balls)

Ebedi
ejderha Shen-ron'u çağırmak için kullanılan 7 adet sarı toptur. Her
topun üzerinde numarasını belirten kırmızı yıldızlar bulunmaktadır.
Topların hepsi bir araya getirilirse Shen-ron ortaya çıkar. Ejder
Toplarını toplayan kişinin Shen-ron'dan sadece bir dilek dileme hakkı
vardır. Bu dilek akla gelebilecek herhangi bir şey olabilir. Dilek
dilendikten sonra toplar farklı yönlere dağılır ve bir yıl süre ile
hepsi taşa dönüşür.Piccolo bu taşları yaratmıştır.

Siyah Yıldızlı Ejder Topları (Black Dragon Balls)

Dende
(Kami) Sama'nın yaptığı bu Ejder topları Tüm gezegenlere dağılır. bu
Ejder toplarıyla dilek gerçekleltiren ilk kişi Pilaf'dır. Pilaf
Goku'nun küçülmesini diler.

Magic Fighting Stick (Nyai-bou)

Büyülü
Sopa olarak bilinir. Karin kulesi ile Kami'nin yaşadığı üst dünyayı
birbirine bağlamaya yarayan bir sopadır. Sopa ilk olarak Muten Roshi'ya
Karin tarafından verilmiş oradan da sopa Son Gohan'a geçmiştir. Tamamen
düz kırmızı renkle kaplıdır ve her zaman Goku'nun sırtında bulunur.
İnanılmaz boyutlarda uzayabilme ve eseneme gücü vardır. Bu yüzden Goku
tarafından uzaktan saldırı amaçlı da kullanılır.

Kinto-un

Roshi
usta tarafından Goku'ya hediye edilmiş bir buluttur. Bu buluta sadece
temiz ve saf kalpli insanlar binebilir. Goku'nun bu bulut üzerinde
inanılmaz bir hakimiyeti vardır. Bulut havada süzülürken arkasından
uzun sarı bir çizgi bırakır.Roshi`ye ise Karin-Sama hediye etmiştir.
Kinto-un asla hasar görmez.

Senzu

Karin Sama'nın yaptığı
ilaçtır. Yorgun vücudu tamamen dirençli kılar ve yaraları iyileştirir.
GT serisinde hiç senzu kullanılmamıştır.

Hoi Poi Kapsülleri

Her
birinin üzerinde farklı bir numara bulunan silindir tüpler. Teknoloji
harikası bu tüplerin üzerindeki tuşa basılıp yere fırlatıldığında
içerisine konulmuş olan şey ortaya çıkar. Bu bir araba, hız motoru,
çift katlı otobüs ya da sıcak su ve elektrik sağlayan bir ev olabilir.

BİLİNMESİ GEREKENLER

•Dragon Ball GT serisinden önce çekilen 291 bölümlük Dragon Ball Z ve 153 Bölümlük Dragon Ball serisi vardır.

•Dragon Ball GT'nin 1 adet Special'i vardır.

Alıntıdır.

2Genel Geri: Dragon Ball-Z-GT Bir Çarş. Tem. 21, 2010 10:15 am

Sasuke

avatar
Admin
 Admin
kimse yorum yazmamış bari ben yazıyım :D ellerine sağlık alıntı malıntı ama güzel paylaşım :D...
2 Genç Shinobi , Ninja Dünyasının Kaderini Belirliyor...

Facebook iletişim için tıkla!
http://www.facebook.com/uchihassasuke

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz