Naruto Tr
Naruto Tr

Naruto Tr'ye Hoşgeldin Misafir


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Naruto Tr » Naruto » Naruto Anime » Naruto Tanıtım » Naruto Ninja Rütbeleri

Naruto Ninja Rütbeleri

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Genel Naruto Ninja Rütbeleri Bir Perş. Ağus. 30, 2012 4:33 pm

Uchiha İtachi

avatar
Yeni Üye
Yeni Üye
Akademi öğrencileri [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]
Akademi bir ninjanın başlaması gereken yerdir; aslında mezun oluncaya kadar ninja olarak düşünülmezler. Akademi öğrencileri her çeşit teorik ve pratik sınava tabi tutulurlar ve dövüş sanatları, teknikler, fiziksel uyum ve bir ninjanın yolu gibi temel bilgileri öğrenirler. Yaygın olarak kunai ve şuriken gibi ana silahların kullanımı öğretilir. Ayrıca temel ninja teknikleri -köyden köye değişiklik göstermesine rağmen- öğretilir. Bunlar; Dönüşüm Tekniği, Vücut Yerdeğiştirme Tekniği, Eşleme Tekniği ve Kaçış Tekniği’ni kapsar.

Mezuniyetin üzerine öğrencilere, üzerinde kendi köylerinin sembolünü taşıyan bir metal kalıp bulunan kumaş bant verilir; farklı yöntemlerle (örneğin [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’nın küçükken ona verdiği kurdelenin yerine takar) takılabilmesine rağmen genelde “alın koruyucusu” veya hitai-ate denilir. Bazı köylerde, üç kişilik grupların Jounin öğretmenleri, akademiden mezun olmaya gerçekten hazır olup olmadıklarını görmek için ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’nin; grup, bir takım olarak çalışabiliryor mu diye yaptığı zil testi gibi) ek bir sınav uygular.

Mezun olmak için gerekenler akademiden akademiye değişir. Konoha’da mezuniyet sınavı birkaç çeşit yazılı sınav ile temel tekniklerin sergilenmesinden oluşur. Bu teknikleri kullanamadan mezun olan tek ninja Rock Lee’dir. Kirigakure (Gizli Sis)’de bir zamanlar, öğrenciler, mezuniyet sınavı olarak birbirleriyle ölümüne dövüşmek zorundaydılar. Fakat Zabuza Momochi’nin bütün mezuniyet sınıfını öldürmesi gibi talihsiz bir olay üzerine bu yöntem daha kabul edilebilir bir yöntemle değiştirildi.

Genin [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


Genin ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 下忍, Genin ”Düşük Seviyeli Ninja”)ler, ninjaların en alt seviyesindekilerdir ve ayrıca güç açısından da en çok fark gösterenlerdir. Genin haline geldikleri zaman her ninja kendi köylerinin ekonomisini ayakta tutmak için çalışmaya başlar ve bu amaç için görevlere gönderilir. Tipik olarak ya risksiz, genellikle amelelik yapılan D-dereceli görevlere ya da nadiren, gerçek ninja işine yaklaşmaya başladıkları C-dereceli görevlere verilirler; bunlar da genellikle ninjalar için risk olasılığı -özellikle de Jounin öğretmenleri onlara eşlik ettiği için- düşük olan görevlerdir. Son zamanlarda Konohagakure’de, Otogakure ve Sunagakure tarafından yapılan saldırı nedeniyle yüksek seviyeli ninjalar azaldığı için bazen Geninler yüksek dereceli görevlere gönderilmek zorunda kalınmıştır.

Geninler, seçkin bir şinobinin gözetiminde ve korumasında takım çalışmasını öğrenmek ve gerçek bir ninjanın deneyimlerini edinmek için üç Genin ve bir Jounin-sensei’den oluşan dört kişilik gruplara ayrılır. Bu takımların oluşumunda Genin’in bireysel yetenekleri baz alınır, böylece takımlar arasında bir denge olur. Örneğin; en düşük derecelerle geçen [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], sırasıyla, en yüksek derecelerle ve en yüksek yazılı sınav puanlarıyla mezun olan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ile aynı takıma konmuştur. Takımlar genellikle -istisnalar olmasına rağmen- iki erkek ve bir kızdan meydana gelir. Görünüşe göre dört kişilik bu gruplar, belli yetenekler üzerine özelleşmiştir. Örneğin; [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Takımı ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]), hayatta kalma ve iz sürme; [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Takımı ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]), [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve silah becerileri üzerine özelleşmiş takımlardır. Tamamlayıcı kabiliyetler, takım seçimini ayrıca etkiliyor gibi görünmektedir, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Takımı’nın her bir üyesi ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]), diğer iki üyeyi destekleyici özel becerilere sahiptir.

Chuunin [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


Çuunin ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 中忍, - Chuunin, "Orta Seviyeli Ninja")ler, diğer ninjaları gözetleyen ve rehberlik eden ninjalar olarak sınıflandırılır. Çuunin, öncelikle liderlik becerilerini ve tedbirli cesurlukları kapsayan bir olgunluk seviyesine ulaşmıştır. Bunlardan bazıları, Iruka Umino gibi, öğretmen olarak çalışırlar ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gibi diğerleri de görevdeki küçük takımların lideri olarak -kararlar vermek ve emri altındaki şinobinin yeteneklerinden en etkili şekilde faydalanmak için- hizmet ederler. Çuuninler tipik olarak C veya B-seviyesi görevlere gönderilirler.

Çuunin olabilmek için bir Genin takımıyla beraber “Çuunin Sınavları” olarak bilinen büyük bir sınava katılır. Görünen sınav üç-aşamalı bir sınavdır: ilk aşama (ninja felsefesini ayrıntılı bir şekilde anlamalarını olduğu kadar) bilgi toplama ve karar verme kabiliyetlerini sınar, ikinci aşama bir görevin üstesinden gelme ve kurallara bağlı kalmayı sınar ve üçüncü aşama, ilk iki aşamayı geçenler arasında, kimin Çuunin olacağına veya olamayacağına karar verecek bir konsey gözetiminde yapılan dövüşleri kapsar. Sonuç, aslında kimin kazandığına bağlı değildir daha ziyade dövüşler sırasındaki performanslara bağlıdır; örneğin, Shikamaru ilk sınavı bilinçli olarak kaybeder fakat yine de maçtan vazgeçme kararını alırkenki stratejik yeteneğinden dolayı terfi edilir (çünkü devam etmek için çok az çakrası kaldığını biliyordu). Bu yöntemle, Sınavlar’ın üçüncü aşamasına geçebilen herhangi biri Çuunin olma şansına sahiptir. Bununla beraber, eğer hüküm verenler, adayların Çuunin olmaya uygun nitelikleri taşımadığına inanırsa hiçbirinin Çuunin olamaması da mümkündür. Eğer çok fazla ninja takımı sona ulaşmışsa ön elemeler için son aşama bekletilebilinir; Çuunin sınavı bölümlerinde, -olağandışı yüksek bir rakam olarak- yedi takım sınavın ikinci aşamasını tamamlamıştır ve kaybedenlerin final turnuvasına katılamayacağı ve sonuç olarak Çuuninlik’e terfi edemeyeceği bir dövüş düzenlenir.

Geçmişte, her köy kendi Çuunin sınavını yapmaktaydı. Ninja Savaşları’ndan sonra müttefik ninja köyleri, sınavı, ev sahipliği yapacak olan köyde birlikte yapmaya karar verirler. Bu, köyler arasındaki ilişkileri geliştirmek ve aralarındaki savaşı önlemek için yapılır. Diğer bir avantaj ile de sınavı geçen ninja, onları işe almak isteyen müşterilerin dikkatini çekebilir. Her bir köydeki ninjaların artan sayıları nedeniyle sınavlar yılda iki kez düzenlenir.

Çuunin seviyesine ulaşmalarının üzerine, ninjalar, ninjutsu parşömenlerini taşıyabilecekleri özel yeleklerden giyebilirler. Bu yelek gerekli değildir; bazıları daha ayrıntılı kullanılabilen pelerinler veya cübbeler giyer.

Jounin [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


Jounin ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 上忍, - Jōnin, "Yüksek Seviyeli Ninja")ler genellikle mükemmel bireysel yetenekleri olan, askeri kaptanlar olarak hizmet eden, yüksek tecrübeli ninjalardır. Çoğunlukla A-dereceli görevlere gönderilirler ve tecrübeli bir Jounin S-dereceli (en zor) bir göreve bile gönderilebilir. Ayrıca bu görevleri tek başlarına da yerine getirebilirler. Bazen, üç kişilik bir Genin takımı için sensei ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: öğretmen) olarak görevlendirilirler. Henüz nasıl Jounin olunduğu bilinmemektedir fakat Naruto Anime Profilleri veri kitabında bahsettiği üzere Jouninler atanmaktadır, bununla beraber animede de bir Jounin sınavının bahsi geçmiştir. Çoğu Jounin en az iki çeşit element tekniği kullanabilmektedir.

Tokubetsu Jounin [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


Tokubetsu Jounin ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 特別上忍, - Tokubetsu Jōnin, "Özel Yüksek Seviyeli Ninja", “Özel Jounin", bazen Tokujō kısa haliyle bilinir), kapsamlı Jounin eğitimi almanın aksine sadece tek bir alanda Jounin-seviyesi yeteneği veya becerisi olan, daha çok gerçek-dünya askeriyesinin erbaşlarına benzeyen ninjadır. Kendi alanlarında seçkin uzmanlardır ve hizmetlerine ihtiyaç duyulduğunda çoğunlukla muntazam bir Jounin’in komutası altında göreve gönderilirler.

Tokubetsu Jounin’e bir örnek Ibiki Morino olacaktır. Bu karakterin yegane yeteneği olan insan aklının çalışmalarını tamamıyla anlayabilmesi onu Jounin seviyesinde bir sorgulama uzmanı yapar. Ebisu, seçkin bir Genin-öncesi ninja öğretmeni olarak uzmanlaşan diğer bir Tokubetsu Jounin’dir.

Kage [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Beş Kage, soldan sağa: Mizukage, Kazekage, Hokage, Tsuçikage ve Raikage (Kazekage,ilk resmi görünümünde maviler içinde görülür).
Kage ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 影, Kage "Gölge") unvanını alanlar, en güçlü beş Gizli Köy’ün liderleridir ve genellikle kendi köylerindeki en güçlü ninjalardır. Bununla beraber istisnalar olabilir, örneğin; bir ninja Kage seçildiğinde en güçlüdür fakat yaşlandıkça, daha genç ninjalar onun gücünü aşabilir.

Bir Kage emekli olup unvanını başkasına devredebilir; unvan bir kere verilince sürekli o kişide kalır. Bu, yalnızca bir tanesinin aktif olmasına rağmen aynı anda iki Kage bulunması gibi bir durum yaratır (Üçüncü Hokage ile Dördüncü Hokage gibi).

Aile üyelerinde Kage bulunananların, kişisel olarak eski bir Kage’den eğitim almış olanların veya eski bir Kage’nin öğrencisi olanların seçkin statüleri Kagelik’e eğilim olarak atfedilir. Babası da Kazekage olan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]; Üçüncü Hokage’den eğitim almış olan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’nın öğrencisi Dördüncü Hokage; Birinci Hokage’nin torunu, İkinci Hokage’nin büyük yeğeni olan ve Üçüncü Hokage’nin öğrencisi olan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve Birinci ve İkinci Hokage’den eğitim almış olan Üçüncü Hokage bu durumun örnekleridir.

Beş Kage’nin köylerine göre değişen unvanları vardır. Bu unvanlar:


  • Hokage ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 火影, - "Ateş Gölgesi") Konohagakure’nin Kage’si.
  • Kazekage ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 風影, - "Rüzgar Gölgesi") Sunagakure’nin Kage’si.
  • Mizukage ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 水影, - "Su Gölgesi") Kirigakure’nin Kage’si.
  • Raikage ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 雷影, - "Şimşek Gölgesi") Kumogakure’nin Kage’si.
  • Tsuçikage ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 土影, - "Toprak Gölgesi") Iwagakure’nin Kage’si.

Kageler, ülkelerinin yöneticileri ile eşit yetkidedirler, köylerinin aktivitelerini düzenlerler ve ninja toplumunun liderleridirler.

Anime, Hoşigakure’den Hoşikage ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 星影, - ”Yıldız Gölgesi”)’yi, altıncı bir Kage’yi tanıtır. Bununla beraber, bu, kendi kendine verilmiş bir unvandır ve diğer beş köy tarafından resmen tanınmaz. Otogakure’nin kurucusu ve lideri [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], bazı hayranları tarafından Otokage ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 音影, - ”Ses Gölgesi”) olarak addedilir. Bu resmi bir unvan değildir, ne Otogakure, beş büyük Gizli Köy tarafından tanınmıştır ne de Orochimaru -Üçüncü Hokage ile yaptığı savaşta üstün el olmasına rağmen- aslında bir Kage’dir.

Diğer unvanlar [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


S-Sınıfı [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


S-sınıfı ninja, ortalama bir Jounin’in ötesinde bir güç elde etmiştir ve efsanevi bir statü kazanmıştır. Bu unvan, bir rütbeden çok bir sınıftır; ninjanın resmi rütbesi hala Jounin olacaktır. Bununla beraber, bazen resmi rütbesi daha düşük de olabilir veya hiç olmayabilir. Bu ninjaların bağlılıkları, köyünün bir parçası olmaktan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gibi köyüne sadık olup başıboş gezmeğe kadar değişebilir. Bu seviyedeki bazı ninjalar, köylerini arkada bırakıp kendi hırslarını arama peşine düşmeye meyillidirler; sonuçta bu durum onları kaçak-nin yapar. Ninja organizasyonu [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] aslında on S-sınıfı kaçak-ninden oluşmaktadır. Bu sınıfın ninjaları genelde Bingo kitabı denen ve her köyün Jouninler’ine ve ANBU üyelerine verdiği, içinde öldürülmesi gereken düşman ninjaların listesinin bulunduğu bir kitaba yazılır. Çoğu ninja, yüksek-seviyede olanlar bile, S-sınıfı biriyle yüzleşmek yerine kaçmayı tercih ederler.

S-sınıfı ninjalar çoğunlukla büyük saygı görür ve genelde dostlarının veya düşmanlarının taktığı takma isimlerle belirtilirler. Bu özel statüyü kazanan bir grup ninja Konoha’nın Efsanevi Üçlüsü ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: , - Densetsu no Sannin)’dür: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: “Toad Hermit”), [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: “Legendary Sucker” veya [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: “That Slug Woman” - Chiyo’nun ona taktığı isim, çağırdığı Katsuyu’ya atıfta bulunuyor). Ayrıca çoğu Kage bu seviyede olmaya yatkındır.

Iryōnin [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


Tıbbi-nin ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 医療忍, - iryō-nin), medikal jutsu kullanan, tıbbi tedavi konusunda özelleşmiş ninjadır. Iryō-nin olmak olabilmek, üstün seviyede zeka ve yaraları iyileştirmek için çakraya ihtiyaç olduğundan mükemmel çakra kontrolü gerektirmektedir. Medikal eğitimlerinin yanı sıra, özellikle taijutsu becerilerine yoğunlaşan, düşmanın saldırılarından kaçınmaya önem veren bir dövüş eğitimi de alırlar. Çünkü iryou-ninin ölümü tüm takımın ölümü anlamına gelmektedir. Tehlikeli görevlerde bir iryou-nin takımla birlikte gönderilir ki takım üyelerinin hayatta kalma şansı artsın.

Efsanevi Sannin’den biri olan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Konohagakure’nin en iyi iryou-ninidir. Tsunade’nin yardımcısı Shizune, çırağı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’ya hizmet eden Kabuto Yakushi de iryou-nindir. Rüzgâr Ülkesi’nden Chiyo da iryou-nindir fakat o bilgisini iyileştirmekten çok öldürmek için kullanır. Ayrıca Tsunade ve Sakura, medikal eğitimlerini, güçlerini arttırmak için kullanırlar ve bu onları saygı duyulan ve korkulan savaşçılar ve yetenekli iyileştiriciler yapar. Kakashi Gaiden’deki Rin de tıbbi-nin idi. Ino Yamanaka da Tsunade’nin ikinci çırağı olarak medikal jutsu kullanabilmektedir.

Kurye-nin [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


Animenin doldurma bölümleri sırasında konusu geçen kurye-ninler bir noktadan diğerine paket taşırlar. Diğer postacıların yapamayacağı olağanüstü tehlikeli dağıtım işlerini alırlar; bu işlerin hayatı tehdit eden doğal şartlar da yapılması da gerekebilir. Uzak mesafelerden birbirleriyle iletişim kurabilmek için duman kullanırlar ve görevlerini yerine getirmek konusunda çok kararlıdırlar. Asla amaçlarından sapmazlar, ne olursa olsun paketi yerine ulaştırmak konusunda kurallara mükemmel bir şekilde bağlıdırlar. İsimleri sorulduğunda atama numaralarıyla cevap verirler. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], ilk kez bir kurye-nin ile karşılaştığı zaman onu normal bir postacı ile karıştırma hatasını yapar fakat gerçeği öğrenince onu “şaşırtıcı ninja” diye çağırmaya başlar. Kurye-nin'ler birbirlerine o kadar çok benzer ki Naruto ikinci bir kurye-nin'i gördüğünde "Kage Bunshin mi yaptın?" diye şaşırarak sorar.

Ryounin [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


Animenin doldurma bölümleri sırasında konusu geçen aşçı-ninler ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: ryouri-ninja veya ryounin), aslında birliklerindeki diğer ninjalara yemek pişirmek için görevlendirilmiş ninjalardır. Teori, iyi yemek yiyen ninjanın aynı zamanda iyi de performans göstereceği doğrultusunda idi. Ninjalar çok fazla yemek -çeşit- yiyip de şişmanlayarak görevlerini tamamlamak konusunda etkinliklerini yitirince bu şişko geri tepti.

Nukenin [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


Kaçak-nin ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 抜け忍, - Nukenin)ler, kendi Gizli Köyleri’ni terk eden ninjalardır ve bunlar her seviyede rütbeden olabilir. Bu Ninjalar hain olarak değerlendirilir ve bildikleri sırlar söz konusu olabileceğinden yakalayıncaya kadar peşleri bırakılmaz. Diğer Gizli Köyler; savaşlarda üstün el olabilmek için veya bir köye özgü [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] elde edebilmek için bu bilgileri satın almakla ilgilenebilirler. Köyler, bu problemi halletmek için [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] denen özel birlikler kurarlar, başarı olasılıkları fazla olmamasına rağmen her kaçak-ninin peşinde bir avcı-nin takımı vardır. Dizideki kaçak-ninler arasında [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Kabuto Yakushi, bütün [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] üyeleri ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] da vardır.

Organizasyonlar [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


ANBU [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


ANBU ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 暗部, ANBU anlamı “Karanlık Taraf”), Ansatsu Senjutsu Tokushu Butai ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 暗殺戦術特殊部隊, Ansatsu Senjutsu Tokushu Butai anlamı “Suikast ve Taktik Özel Birlikleri”)’nin kısaltılmış halidir. İsim, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] akronim [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] benzeri bir kısaltmadır, grubun tam adını kısaltmak için kendi başlarına kelime oluşturan iki [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kullanılmıştır. ANBU, kendilerini diğer şinobilerden ayırmak ve kimliklerini gizlemek için porselen hayvan maskeleri takar. Ayrıca, gri bir zırh, kol korumaları ve sol omuzlarında spiral şeklinde bir dövme içeren standart üniformaları vardır. Bazı ANBU üyeleri, standart üniformalarına ilaveten siyah kukuletalar takarlar ve ekip liderleri de beyaz kukuleta takabilir.

ANBU, köyü harici tehditlerden korur, düşman ülkelerine yapılan yüksek-riskli görevleri yönetir ve aşırı derecede güçlü ninjalarla başa çıkar. Özel eğitimli ninja gerektiren suikastleri ve görevleri de yerine getirir. Naruto’daki çoğu karaktere özgü olarak tüm ANBU, sırtlarına asılı bir [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] taşır ve hepsi insan vücudunu ayrıntılı olarak bilir. Geçici Felç Tekniği ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 金縛りの術, - Kanaşibari no Jutsu) ‘ni kullanarak ANBU üyeleri rakiplerini, saldırıya açık bırakarak felç edebilir. Zamanı Geri Çevirme Tekniği ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 時逆の術, - Jigyaku no Jutsu) ile ANBU, birini ters bir hipnoz durumuna sokabilir ve başka türlü hatırlayamayacağı ayrıntıları hatırlamasını sağlar.

ANBU, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’ni doğrudan emri altında hizmet eden bir organizasyondur. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] eski bir üyesidir ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 13 yaşında bir ANBU kaptanı olmuştur. Ibiki Morino, Konoha ANBU İşkence ve Sorgulama Birlikleri ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 木ノ葉暗部拷問・尋問部隊, - Konoha Anbu Gōmon/Jinmon Butai) ‘nin başıdır. Zabuza Momochi ve Raiga Kurosuki de bir zamanlar Kirigakure’nin ANBU’sunun bir parçası idi.

Oinin [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


Kök [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


Konoha ANBU genellikle Hokage'nin doğrudan emri altındadır fakat Naruto 'nun ilk kısmında cereyan eden olaylardan birkaç yıl önce "Kök" ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 根, - Ne) diye bilinen ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tarafından kurulan ve kontrol edilen ANBU Eğitim Bölümü vardı.

根"には…名前は無い、感情は無い…
Kök’te... isimler yoktur. Duygular yoktur...

過去は無い…未来は無い。あるのは任務…
Geçmiş yoktur... Gelecek yoktur. Sadece görev vardır...

木ノ葉という大木を目に見えぬ地の中より支える、我々"根"の意志
Bizim, Kökler’in isteği Konoha denen bu büyük ağacı görünmez olarak, yerin içinden desteklemektir.
—— Kök’ün Deyişi, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Danzo savaş kışkırtıcısı haline gelip de Üçüncü Hokage'ye karşı çıkınca Kök dağıtıldı. Bununla beraber, birçok üyesi Kök'e sadık kaldı; Danzo'nun emri altında en az dört kişi olduğu biliniyor, bunlardan üçü; Naruto 'nun ikinci kısmında [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'nin takımında yer alan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve Danzo'nun kişisel korumaları [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ile [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dir. Kök, artık iyi niyetli gibi gösterilmesine rağmen [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tetikte olmayı tercih etmektedirler.

a [[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]


"Konoha Askeri Polis Kuvveti" ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: 木ノ葉警務部隊, - Konoha Keimu Butai) veya kısaca Askeri Polis, diğer köylerde de benzer organizasyonlar bulunsa da Konoha'ya özgü bir teşkilattır. Askeri Polis önceden çoğunlukla Uchiha klanının ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]: うちは一族, - Uçiha içizoku) üyelerini içermekteydi (kurususu da Uchiha'dır); bununla beraber, şimdi klanın çoğu üyesi ölü olduğu için artık böyle bir durum söz konusu değildir. Askeri Polis'in görevi köyde kanuni uygulamaları sağlamaktır ve yargı hakları, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'nin doğrudan kontrolü altındaki durumlar haricinde neredeyse sınırsızdır. Ayrıca ANBU'nun kendi araştırma sitemine ve iç-organizasyon disiplinine de saygı duyarlar. Organizasyonu Uchiha klanı kurduğu için sembolleri, Uchiha klanının sembolünün değişik bir şeklidir.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz