Naruto Tr
Naruto Tr

Naruto Tr'ye Hoşgeldin Misafir


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Naruto Tr » Naruto » Naruto Anime » Naruto Tanıtım » Karakterlerin Yetenek Değerleri

Karakterlerin Yetenek Değerleri

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Genel Karakterlerin Yetenek Değerleri Bir Çarş. Haz. 27, 2012 8:50 am

Uchiha Sasukee

avatar
Rp Yöneticisi
Rp Yöneticisi
Hatake Kakashi

Kakashi, Konaha'nın Jounin ninjalarından birisidir. Kendisi ; Uzumaki Naruto, Uchiha Sasuke ve Haruno Sakura isimli geninlerden oluşan 7. Takıma Jounin olarak atanmıştır.Kendisi 6 yaşında Chunin, 13 yaşında ise Jounin olmuştur.
Kendisi ayrıca Kopyacı Ninja Kakashi veya Şaringanlı Kakashi olarak da tanınmaktadır. Bu lakaplar kendisinin sol gözündeki bir özelliği kullanmak suretiyle 1000'den fazla jutsu kopyalamış olması gerçeğinden hareketle ortaya çıkmıştır. Sol gözündeki sharingan'ı küçüklüğünde Uchiha Obito, jounin hediyesi olarak armağan etmiştir. Sol gözündeki bu özellik, sadece neredeyse yok olmuş olan Uchiha ailesinin bazı fertlerinde görülebilen, o aileye özgü genetik bir özelliktir. Normal gelişimini tamamlamış ve faal haldeki Sharingan özelliğine sahip olan sol gözünün kırmızı göz bebeği içerisinde üç virgülümsü işaret bulunmaktadır.
Bu normal gelişimin üstünde yalnızca bir adet özel seviye daha vardır ki Kakashi'nin bu seviyeye manga'nın 275 numaralı bölümünde ulaşmış olduğu görülmektedir. Bu seviyenin ismi Mangekyou Sharingan 'dır. Bu seviyeye Uchiha Itachi'nin Kakashi'den önce ulaşmış olduğu Anime'de ve manga belirtilmiştir.

Kakashinin Cocukluk Hali

Kakashi başlarda güçsüz ve güvenilmez gibi görünmüştür.Ancak Kendisi istisnai şekilde çok yetenekli bir ninja olup, 6 yaşında Chunin rütbesine 13 yaşında ise Jounin rütbesine erişmiş olan bir "harika çocuk"tur. Babası olan Hatake Sakumo, Konohanın Beyaz Diş'i olarak tanınmıştır ki bu lakap kendisinin neredeyse Efsanevi Üçlü (Efsanevi Sannin, Sandaime Hokage'nin ünlü öğrencileri) ile aynı seviyede görülmesi dolayısıyla verilmiştir.
Kakashi'nin Gençliğinin anlatıldığı Kakashi Gaiden arc süresince (manga bölümleri 239-244), Kakashi'nin sahip olduğu Sharingan gözünün ve gözün dışındaki uzun yara izinin kökeni ve hikâyesi açıklanmaktadır.
Minato'nun takımı

Bölüm Üçüncü Gizli Ninja savaşları sırasında geçmektedir. Bu sırada 13 yaşında olan Kakashi ve takım arkadaşları Uchiha Obito ve Rin, gelecekte Yondaime (Dördüncü) Hokage olacak olan kişinin komutası altında Iwagakure (Hidden Rock Village, Gizli Kaya Köyü) sınırları içinde bir görev üzerindedirler.Bu görev Kakashi'yi çok derinden etkilemiştir.
Uchiha Obito adında bir arkadaşının kendisini kurtarırken kayanın altında kalmasıdır.Kayanın altında kalınca Kakashi'ye:
-Sana hediye olarak sol gözümdeki sharinganı vereceğim.Şu anda ölüyorum.Ancak senin gözün olup geleceği göreceğim,dedi.
Rin'in sayesinde Hatake Kakashi'ye, Uchiha Obito'nun sol gözündeki sharingan nakledilmiştir.
Üçüncü Ninja Savaşları bittiğinde Kakashi önemli bir şey anlamıştır.
"Dostlar her şeye değerdir"
Bu olay olmadan önce Kakashi görevi başarılı bitirmenin her şey olduğunu düşünmekteydi.Bunun nedeni babası olan Hatake Sakumo'nun bir görevi arkadaşlarına tercih etmesiyle duyduğu acıdan kendisini öldürmesidir.
Savaş süresince, Kakashi'nin Sharingan'ı kullanmasından dolayı bugunku şöhretine kavuşur. Ayrıca kendisinin gözetmenliğini yaptığı Hayatta Kalma Eğitim Sınavını alan her olası Genin takımını sınavdan bırakmasıyla tanınmıştır. Üçüncü Hokage gibi ve muhtemelen Jiraiya ve Dördüncü Hokage gibi, olası öğrencilerini seçmek için adı kötüye çıkmış olan "Bell-Test" (Zil Sınavı) isimli bir sınav uygular. Görünürde sınav Akademi mezunu öğrencilerin herbirinin Kakashi'den bir zil kapması gereken bir tür eğitim şeklindedir. Ancak sınavın nihai hedefi olası Genin adaylarının takımçalışması ve fedakarlık özelliklerini ölçmektir. Kakashi'nin gerçek Genin mezuniyet sınavı olarak kullandığı bu sınav, Akademiden mezun olan öğrenciler arasından olası Genin'leri,%99 gibi yüksek bir başarısızlık oranıyla ayıklamaktadır (Bu sınava giren mezunların %99 u kalmıştır). Kakashi'nin sınavının diğer Jonin'lerinkine göre daha zahmetli ve zorlu olduğu düşünülse de Üçüncü Hokage, Kakashi'nin önceki takımları bırakmasının son derece doğru ve akıllıca olduğunun ortaya çıktığını düşünmektedir. 7. Takım (Naruto, Sasuke, Sakura) Kakashi'nin sınavını geçen ilk takım olmuştur.
Kişiliği

Hatake Kakashi’nin en sevdiği şey ise kız tavlama yöntemleri ile ilgili kitaplardır.Örneğin Jiraiya’nın yazdığı Icha-Icha kitabını hiç elinden düşürmez.Bu kitabı elinde tutarken bol bol görebilirsiniz onu.Hatake Kakashi, sevdiği kişilere daima güvenen, onları daima koruyan bir kişiliktir. Normal kişiliği çok karizma gelir izleyicilere. Elinde " Flört Cenneti " adlı bir kitap taşır. Ancak 2. seride kitabını değiştirir ve " Sevişme Taktikleri " adlı bir kitap okur. Bu huyu hiç değişmemiştir. Ancak sakin olmayan ortamlarda kişiliği anında değişir ve çok ciddileşir. Nerede, ne zaman, ne yapıcağını çok iyi bilen ve kendinden emin bir karakterdir. Ayrıca çok zeki ve güvenilir birisidir. Konoha'da veya diğer köylerde birçok kişi tarafından tanınır. Bu da onun nasıl biri olduğunun göstergesidir. Geçmişindeki huyu ile şimdiki huyu arasında çok büyük bir fark oluşmuştur. Kimseyi küçümsemeyi sevmez..Patlıcan ile Miso çarbosıda vazgeçilmez yemeklerindendir.Ayrıca Kakashi tatlı şeylerden hiç hoşlanmaz.

Yetenek ve Güçleri

Kakashi Konaha'nın yetiştirdiği en güçlü ninjalardır biridir. Hatta o kadar güçlüdür ki Tsunade'nin hastalanması sonucu Hokagelik teklif edilmiştir. Eski ANBU üyesi olan Kakashi Genjutsu Taijutsu ve Ninjutsu' da dengeli bir başarıya sahiptir. Ve Mühürleme teknikleri konusunda bilgi sahibidir. Kendisi 1000 üstünde jutsuyu kopyalamıştır. En iyi tekniği Chidori dir. Ayrıca kendisi çakra konusunda çok fakir bir arkadaştır

-Chidori:Kakashi'nin kendi geliştirdiği bir raiton elementi tekniktir. Elektrik chakrasını elinde yoğunlaştırır ve büyük bir elektrik oluşturur. Bu teknik çok delici ve güçlü bir tekniktir. Kakashi'nin en iyi teknikleri arasındadır.
Kage Bunsın No Jutsu:Birçok ninja gibi Kakashi'de kage bunshin tekniğini kullanabilir. Ancak bunu Naruto kadar chakrası olmadığı için çok fazla sayıda yapamaz.

-Mangekyou Sharingan:Sharinganını değişime uğratarak normal sharinganın çok üstünde bir güç seviyesini çıkararak oluşturduğu bir tekniktir. Mangekyou sharinganı açabilen nadir kişilerden bir tanesidir. Mangekyou Sharinganını kullanarak normal üstü teknikler oluşturabilir. En güçlü tekniği olarak bilinmektedir.

-Kochiyose No Jutsu: Kakashi'de kuchiyose yani hayvan çağırma tekniğini kullanabilir ancak bunu kullanarak bir çok köpek çağırabilir.

Bütün Jutsuları

Chidori
Şeytani Illusion: Hell Görüntüleme Tekniği
Toprak Film: Çifte İntihar Decapitation Tekniği
Toprak Film: Earth Akış Divide (Anime sadece)
Toprak Film: Earth Style Wall
Toprak Film: Bir köstebek Tekniği gibi gizlenmesi
Sekiz Gates
Kötü Yöntem Sızdırmazlık
Göz Okuma Mind (Anime sadece)
Yangın Film: Büyük Fireball Tekniği (Anime sadece)
Ön Lotus (Anime sadece)
Gizli Mist Tekniği (Anime sadece)
Kamui
Teknik Koşu Yıldırım Beast
Yıldırım Kesici
Serbest Shadow Clone Yıldırım
Birden Shadow Clone Tekniği
Ölüm Bin Yıl
Rasengan
Gölge Clone Tekniği
Yaprak Dancing Gölge (Anime sadece)
Sessiz Ölüm
String Reeling Tekniği (Anime sadece)
Güçlü Fist (Anime sadece)
Summoning Tekniği ( Ninken )
Summoning: Dünya Film: İzleme Fang Tekniği
Su Clone Tekniği
Su Yayın: Büyük Şelale Tekniği
Su Yayın: Su Dragon Bullet Tekniği
Su Yayın: Su kamp Duvar
Su Yayın: Su Shark Bullet Tekniği

Mangekyou Sharingan

Sharingan'ın kendisine verdiği avantajla birleştirerek eşi görülmemiş başarılara imza atmıştır. Sharingan sayesinde 1000'nin üzerinde sayıda tekniği öğrenmiştir. Sayısız savaştan galip çıkarak eşsiz bir tecrübe kazanmıştır.Kakashi Sharinganını geliştirir ve Mangekyou Sharinganını ortaya çıkarır.Diğer mangekyoulardan farklı olan bu teknik boyutlar arası geçiti sağlar.Kakashi bu tekniğiyle Deidara'nın kolunu kopartıp başka bir yere götürmüştür. Mangekyou Sharingan yüksek seviyeli bir göz tekniğidir. Mangekyou Sharingan'ı dünyada sayılı kişiler kullanabilmektedir. Mangekyou Sharingan'ı elde etmek isteyen kişinin duygusal bulanım, şok geçirmesi gerekmektedir. Mangekyou Sharingan'ı elde etmek için en iyi arkadaşının ölümüne şahit olması gerekmektedir. Kakashi'nin Mangekyou Sharingan'ı elde etmesinin nedeni arkadaşı Uchiha Obito'nun kaya altında kalmasıdır. Kakashi bu durumu görüp çok etkilenmiştir. Mangekyou Sharingan'ı Deidara ile savaşta o durumu düşünerek açmıştır.Kakashi'nin Mangekyo Sharingan jutsusunun adı Kamui'dir.Kamui bir uzay-zaman ninjutsusudur.

2Genel Geri: Karakterlerin Yetenek Değerleri Bir Çarş. Haz. 27, 2012 8:55 am

NARUTO-BLEACH

avatar
Missing-Nin
Missing-Nin
hmm... paylaşım için sağol :P

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-

» shanex memht ve diğerleri

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz